Chcesz wiedzieć, gdzie jest twoje auto? Lokalizator GPS jest właśnie dla ciebie

Motoryzacja nieustannie się rozwija, dlatego zdecydowana większość nowych samochodów posiada wbudowaną nawigację GPS. I choć często wiąże się to ze sporą dopłatą podczas zakupu, to kierowcy decydują się na ten wydatek, mając na uwadze wygodę jazdy. Niewielu z nich jednak wie, że nie tylko nawigacja w samochodzie może być GPS. GPS może być też lokalizator, który pozwoli określić położenie pojazdu, na przykład podczas kradzieży.

Wiem, gdzie jesteś

Lokalizatory GPS są wciąż urządzeniami relatywnie drogimi, gdyż za dobrej jakości nadajnik należy zapłacić nawet kilkaset złotych. Wraz ze wzrostem ceny otrzymujemy więcej udogodnień, jak choćby dokładniejszy pomiar, bardziej rozbudowaną aplikację, dłuższą żywotność baterii. Lokalizatory są obecnie stosowane głównie przez przedsiębiorstwa, które użyczają swoich pojazdów pracownikom. Dzięki temu pracodawca dokładnie wie, gdzie znajduje się jego własność i czy nie jest przypadkiem wykorzystywana do innych celów niż te, które pozwolą mu zarobić. Również ubezpieczyciele seryjnie montują lokalizatory w pojazdach zastępczych.

Wiem, gdzie byłeś

Prywatnemu użytkownikowi nadajnik GPS głównie posłuży do tego, by określić położenie auta w przypadku kradzieży. Oczywiście każdy z nas zakłada, że tego typu historia mu się nie przydarzy, ale jak mówi przysłowie: Przezorny zawsze ubezpieczony. Pomijając ten najbardziej pesymistyczny wariant, lokalizator doskonale spełni swą funkcję w przypadku pożyczenia auta. Tematem zwłaszcza powinni zainteresować się rodzice młodych kierowców, którzy dopiero szlifują swoje umiejętności za kierownicą, a służy im do tego samochód matki lub ojca. Urządzenie pokaże, gdzie nasza pociecha była, a bardziej zaawansowane lokalizatory określą, z jaką prędkością się poruszała. Nadajnik GPS okaże się także nieoceniony w sytuacji, gdy zapomniany, gdzie zostawiliśmy samochód na placu postojowym przed marketem czy galerią handlową. Przypadek banalny, lecz ile razy każdy z nas godzinami błądził po parkingu, starając się odnaleźć swoje auto?

Publikacje

Archiwum

O tym piszemy

Tagi

Ostatni Mohikanin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *