Pokrowiec na samochód wybawieniem dla tych, dla których garaż jest niedostępny

W dzisiejszych czasach garaż zaczyna powoli stawać się luksusem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. O ile mieszkamy w domku jednorodzinnym, w którym posiadamy pomieszczenie przeznaczone na przechowywanie samochodu, działkę, na której stoi popularny „blaszak” lub żyjemy w bloku z podziemnym parkingiem, o tyle nie dostrzeżemy problemu, który trapi większość zmotoryzowanych. W miastach, gdzie z dnia na dzień zaczyna brakować powierzchni parkingowej, a stawki za parkowanie dawno już przekroczyły granice zdrowego rozsądku, setki tysięcy samochodów stoi „pod chmurką”, narażonych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Co zrobić, gdy nie mamy możliwości pozostawienia auta pod zadaszeniem, a chcemy je odpowiednio zabezpieczyć?

Pokrowiec przyjacielem twojego auta

Pokrowce samochodowe większości z nas kojarzą się z tymi na siedzenia, jednak coraz większą popularnością cieszą się pokrowce na samochód. Najczęściej jest to kilkuwarstwowa materiałowa plandeka, która swoim rozmiarem zapewnia pokrycie całego nadwozia. W sprzedaży są też dostępne półpokrowce, które z kolei swoim zasięgiem obejmują kabinę pasażerską. Profesjonalne pokrowce wykonane są z trudno przemakalnych i paroprzepuszczalnych materiałów, których wewnętrzna powłoka nie rysuje karoserii auta. Zastosowanie gum ściągających, klamer czy pasów mocujących stabilizuje pokrowiec, dzięki czemu ryzyko zsunięcia się płachty nawet podczas porywistych wiatrów jest praktycznie niemożliwe. Pokrowiec wykonany z odpowiedniej jakości tworzyw pozwoli na spokojne użytkowanie przez kilka lat. Jego przechowywanie również nie jest w żaden sposób problematyczne – złożony z łatwością mieści się w bagażniku lub domu, zajmując niewiele miejsca.

Bariera ochronna dla karoserii

Pozytywów związanych z eksploatacją pokrowca na auto jest wiele. Przede wszystkim pojazd przestaje być narażony na szkodliwe działanie promieniowania UV, wskutek czego znika problem łuszczenia, blaknięcia i matowienia lakieru. Śnieg, deszcz i szron również przestają być straszne naszemu samochodowi. Specjalnie utwardzone pokrowce zapobiegną też powstawaniu wgnieceń po gradobiciu. Nie musimy już obawiać się pozostawienia auta w upalne dni pod drzewem. Oczywiście wszelkiego rodzaju zabrudzenia spowodowane żywicą, sokami z drzew czy ptasimi odchodami pozostaną na materiale, jednak odpowiednie środki do czyszczenia z łatwością sobie z nimi poradzą. Pokrowiec zapewnia też ochronę przed mrozem, kurzem czy niewielkimi przedmiotami niesionymi przez wiatr. W związku z szerokim wachlarzem ochronnym, jaki dosłownie rozciąga nad samochodem pokrowiec, coraz więcej kierowców decyduje się na ich zakup. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian otaczającej nas aury, jest to logiczny i mądry wybór dla wszystkich tych, którzy nie mogą korzystać z przywileju garażowania swojego pojazdu pod dachem.

Publikacje

Archiwum

O tym piszemy

Tagi

Ostatni Mohikanin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *