Owady kontra karoseria, czyli jak zadbać o powierzchnię auta

Okres wiosenno-letni to wzmożony czas aktywności wszystkich owadów. Niestety, z tego powodu bardzo często cierpią nasze samochody. Pozostałości robaków na karoserii auta to ciężkie do usunięcia plamy, a środki do czyszczenia stosowane na wielu myjniach automatycznych czy ręcznych nie są w stanie całkowicie usnąć odwłoków, czy chitynowych pancerzy martwych zwierzątek. Konsekwencją niedomycia karoserii są łuszczenia się warstwy bezbarwnej, przebarwienia lakieru, a z upływem czasu blacha coraz bardziej narażona jest na powstawanie ognisk korozji.

Zainwestuj w skuteczne środki chemiczne

Kiedy myjnie nie dają rady, trzeba zastanowić się nad profesjonalnymi rozwiązaniami. Najtańsze spreje kosztują od kilku do kilkunastu złotych, jednak należy zadać sobie pytanie, czy tak tani specyfik jest naprawdę skuteczny. Za kilkadziesiąt złotych zakupimy odpowiedni preparat, który będzie miał zasadowe Ph nieszkodliwe dla karoserii. Po spryskaniu powierzchni, pozostawieniu środka na kilka minut i spłukaniu go czystą wodą, powinniśmy rozwiązać problem plam po owadach na karoserii auta. Pamiętajmy, aby nie zostawiać go na lakierze zbyt długo – przesada spowoduje powstanie uszkodzeń karoserii. Instrukcja obsługi znajdująca się na opakowaniu środka powinna rozwiać nasze wątpliwości dotyczące użytkowania preparatu.

Wycieraj, nie rysuj

Wycieranie powierzchni auta po umyciu jest jednym z ostatnich etapów pielęgnacji samochodu. Po pozbyciu się wszystkich uciążliwych plam należy usunąć zacieki po wodzie, lecz w taki sposób, by nie osiągnąć innego efektu niż ten zamierzony. Mianowicie, nieodpowiednie usunięcie zacieków może skutkować tym, że zamiast „dopieścić” powierzchnię lakieru, możemy ją porysować. Jak tego uniknąć? Trzeba wybrać odpowiednie narzędzie, najlepiej specjalną szmatkę z mikrofibry lub dedykowany materiał do wycierania karoserii. Starajmy się unikać ręczników lub tradycyjnych gąbek, które mogą pochłaniać brud i w efekcie doprowadzić do rysowania zewnętrznej powierzchni lakieru.

Kup w markecie lub online

Zapewne wielu kierowców zastanawia się, gdzie można zakupić odpowiednie środki do pielęgnacji nadwozia pojazdu. Wielu z nas wyobraża sobie branżowe sklepy dostępne tylko w większych aglomeracjach miejskich, w których ceny danych produktów już na progu odstraszają potencjalnego kupującego. Tymczasem skuteczne preparaty są dostępne na stacjach benzynowych, gdzie faktycznie mogą być trochę droższe, ale też w osiedlowych dyskontach i marketach wielkopowierzchniowych, gdzie z pewnością będą o wiele tańsze. Kolejną alternatywą są wygodne zakupy online – tam najczęściej znajdziemy interesujące nas produkty w najniższej możliwej cenie.

https://www.mkn-moto.pl

Publikacje

Archiwum

O tym piszemy

Tagi

Ostatni Mohikanin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *