Nie przepłacaj w salonie. Alternatywne rozwiązania formą zaoszczędzenia pieniędzy

Nieustający postęp cywilizacyjny wywiera wpływ na wszystkie dziedziny życia. Z technologicznych dobrodziejstw całymi garściami czerpie też motoryzacja. Producenci samochodów prześcigają się w doposażaniu swoich aut różnego rodzaju gadżetami, które mają zachęcić rzesze klientów do wyboru ich pojazdu. Niestety, im więcej przydatnych zdobyczy technologicznych na pokładzie, tym wyższa jest finalna kwota zakupu. Nie wszyscy chcą przepłacać, ale prawie wszyscy chcieliby jak najwięcej udogodnień w swoim aucie. Z pomocą przychodzą produkty oferowane przez innych producentów, które są zdecydowanie tańsze niż wyposażenie salonowe, a jakością wykonania i żywotnością pracy nie odbiegają od rozwiązań proponowanych przez dilerów.

Kamera w lusterku

Wideorejestratory w dzisiejszych czasach nie są czymś szczególnie nowym. Mimo że zyskują coraz mniejsze rozmiary, ich montaż najczęściej odbywa się na przedniej szybie, wskutek czego podczas użytkowania zasłaniają obszar widzenia kierowcy. Innowacją producentów jest zastosowanie wideorejestratora w formie lusterka wstecznego. Tego typu urządzenia posiadają ponadto funkcję nagrywania zarówno tego, co dzieje się przed maską auta, jak i wydarzeń za samochodem. Zdecydowana większość kamer montowanych w lusterku posiada wbudowany moduł GPS, dzięki czemu mogą również służyć za nawigację.

Pomoc na szybie

Coraz więcej rozbudowanych systemów elektronicznych w samochodzie powoduje, że na desce rozdzielczej pojawiają się nowe przyciski i przełączniki, których obsługa w trakcie jazdy wcale nie należy do zadań łatwych. Także spoglądanie kątem oka na nawigację, jest zadaniem równie trudnym, co niebezpiecznym. Aby uniknąć zagrożeń, które mogą powstać wskutek odciągania uwagi kierowcy podczas podróży, producenci zaproponowali zastosowanie wyświetlaczy typu HUD. Działają one na podobnej zasadzie co projektor, z tym że dane wyświetlają na przedniej szybie. Przekazywane w ten sposób informacje są na wpół przezroczyste, dlatego nie dezorientują kierowcy i są dla niego w pełni czytelne. Rozwiązanie to pozwala na monitorowanie parametrów auta, służy do nawigacji i bardzo często sprawdza bezpieczeństwo jazdy i stosowanie się do ograniczeń na drodze. Warto dodać, że różnego rodzaju środki do czyszczenia szyb, które znajdują się w płynach do spryskiwaczy, nie zakłócają pracy urządzenia.

Sposób na zgubione klucze

Walizki? Spakowane. Mieszkanie? Zamknięte. Wszyscy gotowi na podróż? Tak! No dobra… A gdzie są kluczyki od samochodu? Tego typu historię każdy z nas przeżył wielokrotnie. Najlepszym sposobem na pozbycie się podobnych problemów jest lokalizator. To niewielkie urządzenie przypinamy do kluczy w formie breloka. Kiedy je zgubimy, wystarczy aktywować sygnał dźwiękowy poprzez specjalnego pilota lub gwizd. Ten mały gadżet z pewnością okaże się bardzo pomocny w wielu niecierpiących zwłoki sytuacjach.

Zmęczony? Zjedź z drogi i odpocznij

Daleka i długa trasa niesie za sobą ryzyko zmęczenia. Kierowcy wiedzą o tym najlepiej. Niestety wielu z nich nie potrafi dokładnie określić momentu, w którym powinni przerwać jazdę i odpocząć. Z pomocą przychodzą samochodowe budziki. Urządzenia te personalizuje się na stronach producentów poprzez odpowiedzenie na szereg pytań. Uzyskane odpowiedzi pozwalają określić, w których momentach w trakcie jazdy kierujący jest najbardziej narażony na ryzyko zaśnięcia. Sam przyrząd montuje się na desce rozdzielczej auta. W trakcie momentów kryzysowych urządzenie wysyła sygnały dźwiękowe i świetlne informujące kierowcę, że należy zjechać z trasy i odpocząć.

Publikacje

Archiwum

O tym piszemy

Tagi

Ostatni Mohikanin Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *